آموزش هااینستاگرام

آموزش بازیابی رمز اینستاگرام با شماره و ایمیل + رفع مشکلات بازیابی پسورد

بازیابی پسورد اینستاگرام در زمان فراموش کردن رمز اینستاگرام یکی از اصلی ترین اقداماتی است که کاربران این شبکه اجتماعی باید داشه باشند. یکی از چالش های همیشگی بسیاری از کاربران فراموشی رمز اینستاگرام و در نهایت نیاز به بازگردانی پسورد اینستاگرام با استفاده از یکی از روش های موجود است. به همین دلیل نیز اکنون زمان آن می رسد تا با  راه و روش های بازیابی پسورد اینستاگرام آشنایی پیدا کنید. بدین ترتیب دیگر نیازی نیست در هنگام فراموشی رمز اینستاگرام خود نگران باشید. چرا که می توانید با استفاده از آموزش زیر به راحتی فرآیند بازیابی پسورد اینستاگرام با شماره موبایل یا از طریق سایت را دنبال کرده و وارد حساب خود شوید.  پس اگر شما نیز به دنبال یک آموزش جامع در خصوص بازیابی گذرواژه اینستاگرام هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. انواع روش های بازیابی از جمله بازیابی پسورد ایستاگرام با ایمیل، بازیابی پسورد اینستاگرام با پیامک و بازیابی پسورد اینستاگرام با فیسبوک یا سایت اینستاگرام را آموزش خواهیم داد.

بازیابی رمز اینستاگرام چیست؟

خیلی از افراد با مشکل فراموشی رمز اینستاگرام و مشکلاتی که بعد از این اتفاق برایشان رخ می دهد، مواجه هستند. البته تا زمانی که افراد در این برنامه لاگین هستند مشکل فراموشی پسورد چندان احساس نمی شود اما به محض اینکه به هر دلیلی نیاز به لاگین دوباره در برنامه وجود داشته باشد، این مشکل اهمیت خود را نشان می دهد. به همین دلیل نیز برنامه اینستاگرام راهکارهایی را تحت عنوان روش های بازیابی رمز اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است که با استفاده از آنها کاربران می توانند به راحتی رمز خود را بازیابی کرده یا ریست نمایند. به دلیل اهمیت بالای این موضوع در این مقاله به مبحث بازیابی رمز اینستاگرام پرداخته و در ادامه به بررسی دقیق هر یک از این روش های ارائه شده برای بازیابی رمز خواهیم پرداخت. 🙂

روش های بازیابی رمز اینستاگرام

روش های مختلفی برای بازیابی رمز اینستاگرام ارائه شده است که به طور کلی می توان همه آنها را در قالب ۲ روش کلی بیان نمود. این ۲ روش کلی برای بازیابی گذرواژه اینستاگرام عبارتند از:

 1. بازیابی پسورد اینستاگرام با سایت
 2. بازیابی رمز اینستا از طریق برنامه

در ادامه به صورت گام به گام به بررسی هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

۱. بازیابی پسورد اینستاگرام با سایت

اولین روشی که قصد داریم به آن بپردازیم، بازیابی رمز اینستاگرام از طریق وب سایت رسمی این شبکه اجتماعی محبوب است. به منظور استفاده از این روش شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در گام اول شما باید از طریق لینک https://www.instagram.com وارد سایت اینستاگرام شوید.
 2. حال در مرحله بعد لازم است روی لینک Forgot password کلیک نمایید.
 3. آموزش بازیابی رمز اینستاگرام با شماره و ایمیل
 4. سپس در گام بعدی لازم است نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تماس ثبت شده خود را در فیلد موجود وارد کرده و سپس با کلیک روی دکمه Send Login Link فرآیند بازیابی رمز اینستاگرام را آغاز نمایید.
  آموزش بازیابی رمز اینستاگرام با شماره و ایمیل
 5. در این مرحله باید با کلیک روی فیلد مشخص شده کد کپچایی که نمایش داده می شود را پر کنید تا به اینستاگرام ثابت کنید که ربات نیستید. تا زمانی که کپچا را کامل نکنید، دکمه Next برای ورود به مرحله بعد برای شما فعال نمی شود.
  🔴⚫ نکته: در نظر داشته باشید که اگر در این مرحله کپچا به شما نشان داده نشد، لازم است از یک برنامه تغییر آی پی استفاده نموده و مجددا مراحل عنوان شده را از اول دنبال نمایید.

  آموزش بازیابی رمز اینستاگرام با شماره و ایمیل

 6. بعد از اینکه کپچا با موفقیت پر شده و به شکل زیر درآمد، دکمه Next برای شما فعال خواهد شد و می توانید روی آن کلیک نمایید.
  آموزش بازیابی رمز اینستاگرام با شماره و ایمیل
 7. در این مرحله از فرآیند بازیابی رمز اینستاگرام پیغامی همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که بیانگر این موضوع است یک کد تایید به آدرس ایمیل یا شماره تماس ثبت شده شما در مراحل ثبت نام ارسال شده است که در این مقاله لینک بازیابی پسورد اینستاگرام به آدرس ایمیل ارسال می شود.
  آموزش بازیابی رمز اینستاگرام با شماره و ایمیل + رفع مشکلات بازیابی پسورد
 8. حال لازم است به آدرس ایمیل یا پیامک گوشی تلفن همراه خود مراجعه نمایید و پیام ارسالی از سمت اینستاگرام را باز کرده و سپس روی دکمه Reset your password کلیک نمایید.
  🔴⚫ نکته: در نظر داشته باشید که شما می توانید با کلیک روی دکمه Log in as به راحتی و بدون نیاز به تغییر رمز وارد صفحه اینستاگرام خود شوید. اما اگر تمایل دارید در کنار ورود، رمز خود را نیز تغییر دهید لازم است مطابق با آنچه که گفته است روی دکمه Reset yout password کلیک نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که اگر این ایمیل را در inbox مشاهده نکردید، پوشه spam را چک کنید.

  آموزش بازیابی رمز اینستاگرام با شماره و ایمیل + رفع مشکلات بازیابی پسورد

 9. در آخر صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که در این مرحله باید یک رمز ورود جدید را در فیلدهای موجود وارد نمایید و سپس روی دکمه Reset Password کلیک کنید تا ریست پسورد اینستاگرام با موفقیت صورت گیرد.
  🔴⚫ نکته: توجه داشته باشید که رمز انتخابی باید حداقل ۶ رقم باشد.

  بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل

یکی از مشکلات رایج افراد در هنگام ریست پسورد اینستاگرام با شماره تلفن این است که لینکی که توسط اینستاگرام برای ریست پسورد ارسال می شود، کار نمی کند و با انتخاب آن مجدداً صفحه لاگین اینستاگرام نمایش داده می شود. برای حل این مشکل لازم است به جای اینکه مستقیماً وارد لینک دریافتی شوید، آن را کپی کرده و در مرورگر گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر خود باز کنید. بدین ترتیب همانند تصویر بالا صفحه ریست پسورد به شما نمایش داده می شود و می توانید رمز اینستاگرام خود را تغییر دهید.

۲. بازیابی رمز اینستا از طریق برنامه

دومین روشی که قصد داریم در خصوص بازیابی رمز اینستاگرام به آن اشاره کنیم، بازیابی پسورد از طریق برنامه اینستاگرام است. برای این منظور شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در گام اول از فرآیند بازیابی رمز اینستاگرام شما باید برنامه اینستاگرام را دانلود و روی گوشی تلفن همراه خود نصب نمایید.
 2. سپس لازم است در صفحه لاگین گزینه Get help with logging in را انتخاب نمایید.
  آموزش بازیابی رمز اینستاگرام در صفحه لاگین
 3. سپس در مرحله بعدی از شما خواسته می شود تا نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تماس ثبت شده در مرحله ثبت نام را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس روی دکمه Next کلیک نمایید.
  بازیابی گذرواژه اینستاگرام
 4. حال در صورت وارد کردن نام کاربری و انتخاب دکمه next صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که در آن ممکن ۳ گزینه زیر یا برخی از آنها به صورت مجزا نمایش داده می شود و این امر به اطلاعاتی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید بستگی دارد:
  • Send an Email: اگر طی فرآیند ثبت نام آدرس ایمیل خود را ثبت کرده و اکنون به آن دسترسی دارید، لازم است این گزینه را انتخاب نمایید.
  • Send an SMS: در صورتی که شماره تلفنی که با آن اکانت خود را ساختید در دسترس است، می توانید این گزینه را انتخاب نمایید.
  • Log in with Facebook: این گزینه زمانی استفاده می گردد که اکانت اینستاگرام خود را به اکانت فیسبوکی که پیش تر داشته اید متصل کرده باشید.

  در نهایت با توجه به اطلاعاتی که در دسترس دارید یکی از گزینه های موجود را انتخاب نمایید و فرآیند بازیابی پسورد اینستاگرام را دنبال نمایید. در این مقاله به صورت پیش فرض از روش بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل و بدون شماره تلفن استفاده شده است.

  آموزش بازیابی رمز اینستا

 5. بعد از انتخاب گزینه Send an email یک ایمیل از سمت اینستاگرام به آدرس ایمیل شما ارسال می شود که باید برای ریست پسورد خود و بازیابی حسابتان کد تایید ارسال شده در ایمیل را کپی نمایید. در صورت انتخاب گزینه بازیابی رمز با شماره تماس نیز یک کد تایید به شماره موبایل شما ارسال می شود.
  چگونه رمز اینستاگرام را بازیابی کنیم؟
 6. همانطور که در مرحله قبل نیز اشاره شد در این مرحله باید وارد صندوق ورودی آدرس ایمیل خود شده و کد تاییدی که ارسال شده است را کپی نمایید.
  🔴⚫ نکته: در این مرحله می توانید به جای استفاده از کد تایید، روی دکمه Reset your password کلیک کنید تا در کنار ورود به برنامه ، ریست پسورد اینستاگرام به یک رمز ورود جدید را هم داشته باشید.

  ایمیل بازیابی رمز عبور اینستاگرام

 7. در نهایت کد دریافتی از طریق شماره موبایل یا آدرس ایمیل خود را در فیلد خالی موجود وارد کرده و سپس روی دکمه Next کلیک نمایید.
  نحوه بازیابی رمز اینستاگرام

پس از آن فرآیند تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی با موفقیت به اتمام می رسد و شما می توانید به راحتی وارد حساب خود شوید.

ریست پسورد اینستاگرام از طریق تنظیمات برنامه

در کنار روش های عنوان شده برای بازیابی رمز اینستاگرام لازم است به نحوه ریست پسورد اینستاگرام از طریق تنظیمات این برنامه نیز بپردازیم. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشین است که این روش برای آن دسته از کاربرانی مناسب خواهد بود که در حال حاضر وارد برنامه اینستاگرام شده اند و به دلیل فراموشی رمز اینستاگرام یا افشا شدن پسوردشان تمایل دارند از طریق برنامه اقدام به ریست گذرواژه خود نمایند. در همین راستا شما باید:

 1. در اولین گام باید همانند تصویر زیر روی علامت ۳ خط قرار گرفته در بالای سمت راست برنامه اینستاگرام خود را لمس نمایید.
  بازیابی رمز ایستاگرام
 2. سپس در گام بعدی باید از طریق منویی که نمایش داده می شود، گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب نمایید.
  بازیابی رمز ایستاگرام از طریق برنامه
 3. اکنون در این مرحله از فرآیند ریست پسورد اینستاگرام از طریق تنظیمات برنامه زمان آن می رسد تا گزینه Security یا امنیت را انتخاب نمایید.
  نحوه بازیابی رمز ایستاگرام از طریق برنامه
 4. حال صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شو که در این مرحله گزینه Password یا رمز ورود را انتخاب نمایید.
  آموزش بازیابی رمز ایستاگرام از طریق برنامه
 5. در این مرحله پیغامی همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که بیانگر این موضوع است که یک لینک ریست پسورد به شماره تماس یا آدرس ایمیل ثبت شده در حساب اینستاگرام شما ارسال می شود.
  آموزش بازیابی رمز ایستاگرام از طریق اپلیکیشن
 6. اکنون زمان آن می رسد تا به بخش پیامک ها یا صندوق ورودی ایمیل خود مراجعه و برای بازیابی رمز اینستاگرام خود روی لینک ارائه شده تحت عنوان Reset Password کلیک نمایید.
  ایمیل بازیابی رمز ایستاگرام از طریق اپلیکیشن
 7. بعد از لمس لینک عنوان شده صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که در این مرحله تنها کافی است پسورد جدید خود را ۲ بار در فیلدهای موجود وارد کرده و در در نهایت با لمس علامت تیک تغییرات را ذخیره نمایید.
  چگونگی بازیابی رمز ایستاگرام از طریق اپلیکیشن
 8. در نهایت فرآیند ریست پسورد اینستاگرام و بازیابی رمز با موفقیت به اتمام می رسد و با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد که با لمس گزینه Save Password رمز شما ذخیره در گوشی تلفن همراهتان خواهد شد.
  آموزش بازیابی رمز ایستاگرام از طریق اپلیکیشن

بازیابی رمز اینستاگرام یکی از کاربردی ترین قابلیت هایی است که توسط اینستاگرام ارائه شده است. چرا که خیلی از اوقات افراد پسورد اینستاگرام خود را فراموش می کنند و در صورت عدم آشنایی با روش های بازیابی گذرواژه اینستاگرام نمی توانند وارد حساب خود در این شبکه اجتماعی محبوب شوند. به طور کلی روش های مختلفی برای این کار ارائه شده است که امکان بازیابی رمز اینستاگرام با شماره تلفن و بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل اصلی ترین آنها به شمار می رود. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است که با ارائه آموزش گام به گام مربوط به تمامی روش های بازیابی پسورد اینستاگرام با سایت یا خود برنامه به این سوال همیشگی کاربران که چگونه رمز اینستاگرام را بازیابی کنیم پاسخ دهیم. همچنین نحوه ریست پسورد اینستاگرام از طریق تنظیمات برنامه و در زمان هایی که لاگین هستید نیز ارائه شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص نحوه بازیابی رمز اینستا می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.میزبان فا

 

مطالب پیشنهادی : 

رفع مشکل ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام

رفع خرابی لینک ریست پسورد اینستاگرام

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
پشتیبانی