آموزش هااینستاگرام

آموزش حذف پیج فیک-ریپورت کردن پیج جعلی

آیا حذف عکس و فیلم شخصی از پیج دیگران امکان پذیر است ؟چطور پیج فیک یا اکانت جعلی را حذف کنیم ؟ استفاده از عکس و فیلم های شخصی دیگران در اینستاگرام چه مجازاتی دارد ؟ اگر عکس و فیلممان در اینستاگرام منتشر شد چه کنیم ؟ اصلا نیاز نیست نگران این موضوع باشید ما در این مقاله صفر تا صد اکانت های فیک و جعل هویت و نحوه حذف پیج فیک و اکانت فیک را برای شما توضیح خواهیم داد. اگر شما هم به دنبال گزارش اکانت جعلی در اینستاگرام هستید تا اخر مقاله با ما همراه باشید.

حذف اکانت جعلی اینستاگرام

اگر فردی، پیج اینستاگرامی به اسم شما ساخته و عکس هاو فیلم های شخصی شما را در آن منتشر کرده، یا عکس شخصی شما را در یکی از پست های خود قرار داده شما میتوانید با گزارش یا ریپورت کردن آن اکانت جعلی به اینستاگرام، حساب او و یا پست مربوط به عکس شخصیتان را حذف کنید،تا آخر این مقاله از سایت اینستاجوکار با ما همراه باشید تا با نحوه حذف پیج فیک و مجازات آن در قانون آشنا شوید.

حذف پیج فیک اینستاگرام

مرحله اول:

برای گزارش اکانت جعلی در اینستاگرام وارد برنامه اینستاگرام میشوید و اکانتی که عکس های شما را منتشر کرد را پیدا میکنید،و بر روی سه نقطه بالای پروفایل اون اکانت کلیک میکنید.(مثل تصویر زیر)

حذف پیج فیک اینستاگرام

مرحله دوم:
بعد از کلیک کردن بر روی سه نقطه، از بین گزینه های موجود گزینه REPORT یا گزارش را انتخاب میکنید(مثل تصویر زیر)

حذف پیج فیک اینستاگرام

مرحله سوم:
در این قسمت، روی گزینه REPORT ACCOUNT یا گزارش حساب کلیک میکنید(مثل تصویر زیر)

حذف پیج فیک اینستاگرام

مرحله چهارم:
در این قسمت روی گزینه ITS PRETENDING SIMEONE ELSE یا هویت من را جعل میکند، کلیک میکنید.(مثل تصویر زیر)

حذف پیج فیک اینستاگرام

مرحله آخر:
در این قسمت،برای حذف پیج فیک اینستاگرام، روی گزینه ME یا من را انتخاب میکنید ،و پایین صفحه ری گزینه SUBMIT یا ارسال کلیک میکنید.

حذف پیج فیک اینستاگرام

کار شما تمام شد و گزارش شما برای اینستاگرام ارسال شد، اگر اینستاگرام تایید کند که آن اکانت هویت شما رو جعل میکند،بین یک تا ۱۰ دقیقه بعد از ارسال گزارش آن اکانت را حذف میکند.

اگر بعد ۱۰ دقیقه اینستاگرام آن اکانت را حذف نکرد چه کاری انجام دهیم!؟

اگر تا ۱۰ دقیقه بعد از ارسال گزارش به اینستاگرام آن اکانت یا پیج حذف نشد، نیاز به برسی های بیشتر و دقیق تر دارد، که شما میتوانید آن را به متخصص این کار بسپارید.

مجازات انتشار عکس دیگران در اینستاگرام:

آیا اگر شخصی عکس های من را در اینستاگرام منتشر کند میتوانم از او شکایت کنم!؟

بله شما میتوانید با مراجعه به پلیس فتای شهر خودتان از آن اکانت شکایت کنید،و بقیه کار را به کارشناسان پلیس فتا بسپارید.

مجازات انتشار عکس دیگران در اینستاگرام

با گسترش پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی در دهه گذشته باعث شده، بیشتر مردم در سنین مختلف در پیام رسان های مورد علاقه اکانت خود را ساخته اند و از آن استفاده می کنند. کاربران با عکس پروفایل، خود را به مخاطبانشان در فضای مجازی معرفی می کنند. هر عکسی که در پروفایل قرار می گیرد نشانه ای درونی از فرد است که هر کدام از آنها حاوی پیامی است. تعدادی افراد سودجو برای به نتیجه رساندن اهداف خود از عکس پروفایل دیگران در فضای مجازی سواستفاده می کنند به عنوان مثال آنها را در پیج های خود برای جذب فالوور قرار می دهند یا اکانت های جعلی درست می کنند و از آنها برای عکس پروفایل استفاده می کنند که چنین اقداماتی در قانون مجازاتی را بدنبال خواهد داشت.

مجازات استفاده از عکس پروفایل دیگران چقدر است؟

قانون صراحتا در مورد استفاده از عکس پروفایل دیگران مواد قانونی ندارد اما بر اساس تفسیر و رجوع به سایر قوانین جرایمی شامل این عمل خواهد بود. استفاده از عکس پروفایل دیگران جرم است و اگر کسی از عکس پروفایل دیگران استفاده کند مرتکب جرم شده است.

در ماده ۱۶ قانون جرایم رایانه ای که دادگاه ها در ارتباط با استفاده از عکس پروفایل دیگران به آن رجوع می کنند آورده شده اگر فردی به وسیله سامانه رایانه ای نسبت به تغییر یا تحریف عکس دیگران اقدام کند به ۹۱ روز حبس تا ۲۴ ماه حبس یا پرداخت جزای نقدی تا سقف ۴ میلیون تومان مجازات خواهد شد.

اگر فردی عکس پروفایل دیگری را بر روی یک اکانت جعلی قرار دهد و از طریق آن اکانت اقدام به توهین، افترا و کارهای غیر قانونی کند مرتکب تخلف قانونی شده است و جدا از استفاده از عکس پروفایل به مجازات های دیگری نیز محکوم خواهد شد.

یا اگر متهم از عکس پروفایل فرد دیگری در پیج های غیر اخلاقی استفاده کند و یا اگر زیر عکس وی کلمات غیر اخلاقی درج کرده باشد یا کلماتی که موجب هتک حرمت فرد شود استفاده کند به مجازات ۹۱ روز حبس تا ۲۴ ماه حبس محکوم خواهد شد.

امیدوارم که از این مطلب از سایت اینستا جوکار لذت برده باشید، اگر برای موارد گفته شده نیاز به کمک دارید میتوانید با پشتیبانی اینستا جوکار ارتباط برقرار کنید.

 
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
پشتیبانی