اینستاگرام

رفع مشکل ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام

رفع مشکل ارسال نشدن کد تایید اینستاگرام

در بعضی مواقع برای ورود به اینستاگرام نیاز دارید که یک کد ۶ رقمی امنیتی را وارد کنید. بیشتر این حالت در مواقعی اتفاق می افتد که شما رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش کرده باشید یا اینکه خود اینستاگرام به دلایل امنیتی خود قصد دارد که برای تایید کردن هویت صاحب اکانت از ارسال کد شش رقمی تایید هویت استفاده کند. اما متاسفانه بعضی مواقع کد ورود به اینستاگرام برای ما ارسال نمیشود و به همین خاطر نمیتوانیم وارد حساب اینستاگرام خود شویم. در این مقاله از سایت اینستا جوکار قصد داریم به روش های حل مشکل ارسال نشدن سکوریتی کد یا کد امنیتی شش رقمی اینستاگرام بپردازیم. اگر شما هم با مشکل ارسال نشدن کد ورود به اینستاگرام یا Enter Securityy Code روبه رو هستید. این مقاله به شما کمک می‌کند مشکلی که با آن مواجه هستید را برطرف کنید.

رفع مشکل ارسال نشدن کد تایید اینستاگرام

بهترین و ساده‌ترین روش موجود برای حل مشکل  اینستاگرام شما این است که انجام این پروسه را بر عهده کارشناسان واحد پشتیبانی اینستا جوکار قرار دهید. بدین منظور یک تماس کوتاه با شماره‌های ضمیمه شده برقرار سازید. کارشناسان ما با دریافت برخی مشخصات از سوی شما پروسه بازیابی اکانت را آغاز می‌کنند و حتی اگر لازم باشد به طور مستقیم با پشتیبانی اینستاگرام ارتباط برقرار خواهند کرد و نهایتا اکانت اینستاگرام‌تان را بازیابی می‌کنند. پس بهترین و بی‌دردسرترین روشی که می‌توانید از آن برای حل مشکل اینستاگرام خود استفاده کنید، مربوط به تماس گرفتن با کارشناسان اینستا جوکار  می‌شود.

چرا اینستاگرام درخواست کد امنیتی میکند؟

ابتدا باید بدانید که چرا اینستاگرام درخواست تأیید تلفن شما را می‌کند، این دلایل به شما کمک می‌کند تا از اینکه اینستاگرام بارها و بارها از شما درخواست تأیید تلفن خود را نکند جلوگیری کنید. بیایید نگاهی به این دلایل احتمالی بیندازیم.

حساب شما جدید است:

حساب‌های جدید باید هم ایمیل و هم تلفن را تأیید کنند. برای ایمیل، یک کد یا پیوندی دریافت خواهید کرد که ایمیل را تأیید می کند. و برای تأیید تلفن، پیامک حاوی کدی را دریافت خواهید کرد که باید در صفحه نمایش داده شده به برنامه اینستاگرام خود اضافه شود.

تغییر رمز عبور:

هنگامی که شما یا شخصی دیگری سعی کنید رمز عبور حساب اینستاگرام خود را از دستگاه دیگری تغییر دهید، حساب شما قفل خواهد شد تا زمانی که با دریافت کد پیامک تلفن خود را تأیید کنید.

فعالیت غیر معمول در حساب:

یکی دیگر از دلایلی که اینستاگرام از شما درخواست کد امنیتی میکند این است که هنگامی که فعالیت غیرمعمولی در حساب اینستاگرام شما ببیند، بلافاصله شما را از حساب اینستاگرام خود خارج میکند و از شما خواسته می شود شماره تلفن خود را تأیید کنید.

چرا اینستاگرام کد امنیتی را به ایمیل یا شماره ارسال نمیکند؟

اشتباه تایپ کردن ادرس ایمیل یا شماره تلفن :

شما ایمیل یا شماره تلفن درستی را وارد نکرده‌اید و باید دوباره بررسی کنید تا از صحت املای آدرس ایمیل و شماره تلفن خود مطمئن شوید. وقتی ایمیل اشتباهی را تایپ می کنید، اینستاگرام کد را برای ایمیل ارسال می کند، اما از آنجایی که ایمیل وجود ندارد، به بن بست بر میخورید، یا اگر شخصی صاحب ایمیلی باشد که اشتباه تایپ کرده اید، او کد را دریافت می کند. برای شماره هم همینطور هست.

شلوغی سرور های اینستاگرام:

هنگامی که سرورهای اینستاگرام بیش از حد شلوغ می شوند، به این معنی است که درخواست ها در همان زمان بسیار زیاد است، شما به صف اضافه می شوید و ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. یا گاهی اوقات سرورهای اینستاگرام از کار می‌افتند، و نمی‌توانند درخواست‌های تأیید کد امنیتی را پردازش کنند، این زمانی اتفاق می‌افتد که سرورها در حال تعمیر هستند.

ارسال نشدن کد ورود اینستاگرام

 

پوشه اسپم را چک کنید

در بعضی مواقع ایمیل کد امنیتی اینستاگرام ارسال میشود اما در پوشه هرزنامه شما قرار می گیرد. شما باید آنجا را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید ایمیل مربوط به کد امنیتی اینستاگرام را پیدا کنید یا نه.

چند ساعت صبر کنید

همانطور که قبلاً ذکر کردیم ممکن است درخواست های زیادی وجود داشته باشد که نمی توانند فوراً از سرورهای اینستاگرام پردازش شوند. چند ساعت صبر کنید تا ببینید آیا ایمیل به صندوق ورودی شما یا پوشه اسپم شما می رسد یا نه . این مرحله را نادیده نگیرید زیرا بیشتر اوقات مشکل از سرورهای اینستاگرام است و بسیاری از کاربران پس از چند دقیقه تا چند ساعت انتظار کد امنیتی اینستاگرام را دریافت کرده اند.

از ابزار تغییر ip استفاده کنید

یکی دیگر از روش های رفع مشکل ارسال نشدن کد تایید اینستاگرام استفاده از ابزار تغییر آی پی یا فیلتر شکن است، هنگام درخواست کد امنیتی اینستاگرام فیلتر شکن خود را روشن کنید، بعد درخواست کد امنیتی اینستاگرام را بدهید.

با پشتیبانی اینستاگرام ارتباط برقرار کنید

اگر تمام راه حل های ذکر شده در بالا را امتحان کرده اید، و مشکل ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام شما حل نشد باید با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید تا در ارسال کد امنیتی به ایمیلتان به شما کمک کنند.متن زیر را برای هر دو ایمیل اینستاگرام ارسال کنید.
Hello Instagram, I have a problem logging in to my account and I am asked for a security code, please send the security code to the account to my email

My username
My email address
My phone number

security@mail.instagram.com

support@mail.instagram.com

شماره تلفن دیگری را امتحان کنید

از آنجای که این حتمال وجود دارد که تلفنی که استفاده می کنید مسدود شده باشد یا از حد مجاز دریافت کد فراتر رفته باشد، باید شماره تلفن دیگری را امتحان کنید. این ممکن است به شما کمک کند که کد امنیتی اینستاگرام را سریع دریافت کنید.

اینترنت گوشیتون رو عوض کنید

از خط دیگری برای اینترنت استفاده کنید،مثلا اگر از ایرانسل استفاده میکنید، تغییر دهید و اینترنت همراه اول استفاده کنید.یا اگر به وای فا وصل هستید،یکبار هم از اینترنت خط خودتون استفاده کنید.

ارسال نشدن کد پیامکی اینستاگرام

ارسال نشدن کد پیامکی اینستاگرام

 

استفاده از help instagram

اگر با مشکل ارسال نشدن کد پیامکی اینستاگرام به شماره تلفن روبه رو هستید ، میتوانید از صفحه help instagram کمک بگیرید. برای این کار کافیست وارد صفحه  help.instagram.com شوید، و از منوی سمت راست privacy.security and Reporting را انتخاب کرده و بعد Login and password را انتخاب کنید و در نهایت I Can’t Log In را انتخاب کنید. حالا پیغام شناوری با عنوان Was this helpful? در پایین صفحه مشاهده میکنید ، روی No کلیک کنید و  بعد از بین گزینه ها Other را انتخاب و در داخل فرم متن درخواست کد ورود به اینستاگرام را برای اکانت خود پر کنید و روی submit کلیک کنید. توجه کنید متنی که آنجا وارد میکنید باید به زبان انگلیسی باشد و مشکلتان را کامل مطرح کنید و مشخصات اکانت خود ،شماره ، ایمیل و نام کاربری را هم در متن درخواست درج کنید.

برسی مشکل اینترنت 

بسیاری از مواقع دلیل نیامدن کد اینستاگرام  ایراد در شبکه یا اینترنت است. حال این ایراد می تواند از اینترنت خودتان باشد یا اینکه مشکل از سمت زیرساخت باشد. اگر مشکل از زیرساخت باشد تقریبا کاری نمی توان کرد و باید منتظر ماند که مشکل زیرساخت برطرف گردد.

اینستاگرام را به روزرسانی کنید

عدم به روزرسانی اینستاگرام میتواند، هزاران مشکل برای شما ایجاد کنید،به فروشگاه پلی بروید و برنامه اینستاگرام را آپدیت کنید.تا بسیاری از مشکلات شما از جمله مشکل نفرستادن کد پیامکی ورود به اینستاگرام شما حل شود.

گوشی خود را خاموش و روشن کنید

یکی دیگر از روش های رفع مشکل نیامدن کد اینستاگرام  این است که اینترنت خود را قطع کنید بعد یکبار گوشی خود را خاموش و مجدد روشن کنید. احتمالا با انجام این کار مشکل ارسال نشدن کد دو مرحله ای اینستاگرام  شما حل میشود.

رفع مشکل نیامدن کد اینستاگرام

تغییر زبان اینستاگرام

حتما این روش رو هم برای رفع مشکل Enter Security Code اینستاگرام انجام دهید، اگر زبان اینستاگرام شما فارسی است، به تنظیمات اینستاگرام خود بروید و زبان را روی انگلیسی قرار دهید،بعد مجدد درخواست کد ورود به اینستاگرام کنید. با این کار مشکل نیامدن کد ۶ رقمی امنیتی اینستاگرام شما حل میشود.

تغییر تنظیمات ساعت و تاریخ

اگر تاریخ و ساعت شما دستی تنظیم شده است، آن را به حالت خودکار تبدیل کنید. همچنین در صورتی که ۲۴ ساعته است، آن را به ۱۲ ساعته و اگر ۱۲ ساعته است آن را به ۲۴ ساعته تبدیل کنید.یکی از روش های حل مشکل ارسال نشدن کد ورود به اینستاگرام تنظیم تاریخ و ساعت اینستاگرام هست.

حل مشکل نیامدن کد ورود به اینستاگرام

تغییر نام نقاط دستیابی 

یکی دیگه از کارایی که برای حل مشکل نیامدن کد ورود به اینستاگرام میتونید انجام بدید اینه که از اینترنت هر سیمکارتی که استفاده میکنید تنظیمات نقاط دستیابی اون رو تغییر بدید، برای اینکار وارد تنظیمات موبایل خودتون بشید. به قسمت نام نقاط دستیابی برید و یک نقطه دستیابی با عنوان ۶۶۶ بسازید و نقطه دستیابی اینترنتتون رو روی اون قرار بدید. با این روش آیپی اینترنت شما تغییر میکند و اینستاگرام کد ورود برای شماره شما را ارسال میکند.

استفاده از حالت ناشناس مرورگر

اگر شما هم با مشکل دریافت نکردن کد ورود به اینستاگرام روبه رو هستید میتوانید از حالت ناشناس در مرورگر استفاده کنید. برای این کار کافیست مرورگر خود را باز کرده و روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کرده و برگه ناشناس جدید را انتخاب کنید.بعد از در قسمت سرچ عبارت instagram.com را وارد کنید تا وارد صفحه ورود اینستاگرام در وب شوید .آیدی و پسورد خود را وارد کرده و روی login کلیک کنید .با انجام این روش احتمالا مشکل نیامدن کد دو مرحله ای اینستاگرام شما رفع میشود.

استفاده از دستگاه دیگر برای ورود به اکانت

گاهی اوقات ورود به حساب کاربری اینستاگرام از طریق یک کامپیوتر یا گوشی دیگر که از شبکه اینترنت و بالطبع آدرس IP متفاوتی بهره می برد مشکل نیامدن کد اینستاگرام را حل می کند. این قضیه به این دلیل است که برخی از آدرس های IP به دلایل مختلف ممکن است توسط اینستاگرام بلاک شده باشند. برای این کار می توانید از نرم افزارهای تغییر دهنده آی پی نیز استفاده کنید. پس اگر کد تایید اینستاگرام برای شما ارسال نشد حتما از موبایل یا دستگاهی دیگر برای رفع مشکل نیامدن کد ورود به اینستاگرام استفاده کنید.

نیامدن کد ورود به اینستاگرام

 

رفع مشکل با تغییر رمز پیج 

لطفا قبل از این که اقدامات بعدی رو انجام بدید.یکبار رمز پیج خود را تغییر دهید و مجدد وارد اکانت خود شوید.با تغییر رمز پیج دیگر اینستاگرام از شما درخواست کد امنیتی نمیکند. پس رمز اکانت خود را تغییر دهید تا بتوانید دوباره به اکانت خود وارد شوید .اکثر مواقع با انجام این کار مشکل نیامدن کد ورود به اکانت اینستاگرام حل میشود.

توقف اجباری اینستاگرام

ابتدا به تنظیمات موبایل خود رفته و در قسمت برنامه ها اینستاگرام را پیدا کرده و حافظه پنهان برنامه اینستاگرام را پاک کنید و بعد از آن باید اقدام به توقف اجباری اینستاگرام کنید، در همان قسمت که حافظه پنهان برنامه اینستاگرام را پاک کردید ، روی توقف اجباری کلیک کنید تا مشکل پیامک نفرستادن اینستاگرام حل شود.

استفاده از کد های بکاپ 

اگر تمام روش ها را برای رفع مشکل نیامدن کد پیامکی اینستاگرام انجام دادید و مشکل ورود به اینستاگرام شما حل نشد.شما میتوانید از کد های بکاپ یا همان کد های هشت رقمی برای ورود به حساب اینستاگرام خود استفاده کنید. با ورود به گالری خود میتوانید کد های بکاپ اینستاگرام که اسکرین شات گرفته اید را پیدا و استفاده کنید.

امیدوارم که با انجام دادن روش های گفته شده مشکل ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام شما حل شود، اگر برای ورود به حساب اینستاگرام همچنان با مشکل مواجه هستید با پشتیبانی اینستا جوکار در واتساپ ارتباط برقرار کنید.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه

  1. Hi, I can not receive 6_ digit code from SMS.
    I try several times that the code will not be sent
    to me.
    PIease send me the code via email.or suggest
    another way

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
پشتیبانی